Odkryj korzyści płynące z biegania do ulubionej muzyki‍Czy jesteś biegaczem, który lubi słuchać muzyki? Jeśli tak, to pewnie zastanawiasz się, jak słuchanie strumieniowego audio lub ulubionych utworów na odtwarzaczu MP3 może wpłynąć korzystnie na Twój trening. W końcu, czyż nie jest całym sensem biegania ucieczka od technologii na łono natury? Cóż... może nie. To zależy od tego, jakim typem biegacza jesteś. Niektórzy biegacze uwielbiają spędzać godziny na łonie natury, podczas gdy inni wolą komfort i wygodę pozostawania w domu niemal każdego dnia tygodnia. Nie ma dobrego lub złego sposobu, jeśli chodzi o bieganie - wszystko zależy od tego, co działa dla ciebie jako jednostki. To powiedziawszy, istnieje kilka naprawdę wspaniałych korzyści, które pochodzą z słuchania ulubionej muzyki podczas biegu.

Muzyka pomaga ci biegać szybciej

Jeśli słuchasz muzyki o szybkim tempie podczas biegania, możesz zwiększyć swoją prędkość biegu. Badania pokazują, że słuchanie muzyki może pomóc Ci szybciej biegać na bieżni. Powodem jest to, że muzyka rozprasza uwagę. Rytm muzyki i teksty tworzą pewien wzorzec dźwiękowy, który konkuruje z Twoim wewnętrznym głosem. Innymi słowy, muzyka może działać jako "rozproszenie poznawcze", które pozwala odwrócić uwagę od uczucia biegu. Koncentracja na rytmie muzyki może pomóc Ci popchnąć się mocniej i biec szybciej. Co więcej, bieganie przy muzyce może pomóc zmniejszyć nudę i uczucie monotonii, które często towarzyszą długim sesjom treningowym i pomóc Ci utrzymać skupienie przez dłuższy czas.

Muzyka pomaga biegać dłużej

Muzyka to doskonały sposób na przekazanie czasu podczas długiego biegu. Jeśli wiesz, że wybrana przez Ciebie playlista ma około 60 minut muzyki, możesz ją uruchomić przed wyruszeniem w drogę. Gdy playlista się skończy, możesz sprawdzić zegarek i zobaczyć, jak daleko zaszedłeś. Jeśli przekroczyłeś 60 minut, możesz zatrzymać się, rozciągnąć i nawodnić przed powrotem do domu. Stosując tę metodę, wyćwiczysz się w bieganiu dalej, nie nudząc się ani nie rozpraszając.

Słuchanie muzyki podczas biegania może pomóc Ci w dłuższym biegu, ponieważ odsuwa uwagę od fizycznego dyskomfortu biegu. Muzyka to świetny sposób na odwrócenie uwagi od bólu, zwłaszcza jeśli biegasz w wolniejszym tempie. Możesz również spróbować założyć słuchawki i słuchać dźwięków natury lub podcastów jako alternatywy.

Muzyka może pomóc Ci trzymać się programu biegowego

Jeśli masz problemy z trzymaniem się swojego programu biegowego, możesz rozważyć słuchanie muzyki podczas biegu. Muzyka może być doskonałym narzędziem, które pomoże Ci pozostać zmotywowanym i skupionym na swoim programie biegowym. Jeśli lubisz słuchać muzyki podczas biegania, możesz stworzyć "playlistę biegową", która zawiera utwory, które Cię motywują.

Możesz wybrać muzykę, która Cię inspiruje lub piosenki, które są związane z Twoim programem biegowym. Na przykład, jeśli trenujesz do wyścigu 5K, możesz wybrać piosenki, które mają tempo około 140 uderzeń na minutę, co jest optymalnym tempem do biegania. Możesz też wybrać piosenki, które upamiętniają Twoją biegową podróż. Możesz nawet stworzyć "dziennik biegowy", nagrywając swoje myśli, emocje i inspiracje podczas biegu.

Muzyka pomaga zredukować stres i niepokój podczas biegania

Jeśli jesteś początkującym biegaczem, powinieneś wiedzieć, że bieganie jest jednym z najlepszych ćwiczeń redukujących stres i niepokój. Kiedy jesteś zestresowany lub niespokojny, badania pokazują, że słuchanie muzyki może pomóc zmniejszyć psychiczną i emocjonalną reakcję na stres. Dzieje się tak, ponieważ muzyka jest potężną formą terapii, która może pomóc Ci się zrelaksować i zrelaksować poprzez wyzwalanie pewnych emocji i nastrojów. Może zmienić sposób, w jaki się czujesz w mgnieniu oka, dlatego może pomóc zmniejszyć stres i niepokój, które często towarzyszą bieganiu. Jeśli lubisz słuchać muzyki podczas biegania, możesz wybrać utwory, które sprawiają, że czujesz się zrelaksowany, wzmocniony, lub jakiekolwiek inne emocje, które chcesz. Jeśli chcesz zmniejszyć swój niepokój i poziom stresu podczas sesji biegowych, upewnij się, że słuchasz muzyki o umiarkowanej głośności, aby nie rozpraszała Cię od otoczenia.

Muzyka pomaga poprawić technikę biegania

Możesz również użyć muzyki, aby pomóc poprawić swoją technikę biegania. Jeśli chcesz biegać z odpowiednią formą, możesz rozważyć słuchanie muzyki. Ponieważ muzyka jest rozproszeniem umysłowym, może pomóc Ci skupić się na swojej formie i uniknąć wszelkich lapsusów umysłowych, które normalnie pochodzą z bycia świadomym swojej techniki. Jeśli chcesz poprawić swoją technikę biegu, możesz wybrać piosenki, które mają stały rytm i tempo lub które mają naturalny przepływ. Możesz również wybrać piosenki, które mają teksty i są proste i łatwe do zrozumienia. Niektóre z najlepszych piosenek do wykorzystania w celu poprawy formy biegowej to utwory Beethovena, Czajkowskiego lub Bizeta.

Kiedy biegasz przy muzyce, możesz również użyć BPM (uderzeń na minutę) piosenki, aby określić swoje tempo biegania. Jeśli chcesz biegać w tempie 9 minut na milę, możesz wybrać muzykę, której BPM wynosi 90, co jest optymalnym BPM do biegania w tempie 9 minut na milę.

Bez względu na to, jakim typem biegacza jesteś, istnieje kilka naprawdę wspaniałych korzyści, które płyną ze słuchania ulubionej muzyki podczas biegania. Jeśli jesteś początkującym biegaczem, muzyka może pomóc Ci pozostać zmotywowanym i skupionym na swoim programie biegowym. Jeśli jesteś doświadczonym biegaczem, muzyka może pomóc Ci biegać szybciej, dłużej, zmniejszyć stres i niepokój oraz poprawić technikę biegu.