Jak biegać z łatwością: Najlepsze akcesoria elektroniczne, które zwiększą Twoją wydajnośćKupiłeś idealne buty do biegania, sznurujesz je i wychodzisz pobiegać. Ale po kilku minutach biegu zaczynają Cię boleć stopy. Wtedy właśnie zdajesz sobie sprawę, że Twoja wydajność podczas biegania może zostać zwiększona dzięki elektronicznym akcesoriom. Co najmniej 20% biegaczy cierpi na częste bóle nóg, kolan lub pleców po wyjściu na chodnik, aby uprawiać ulubiony jogging. Bolesna regeneracja po biegu znana jest jako opóźniona bolesność mięśni (DOMS). Nie musisz jednak jeszcze unikać joggingu. Z pomocą kilku łatwych w użyciu akcesoriów elektronicznych możesz zwiększyć swoją wydajność, nie rezygnując z komfortu.

Zegarek GPS dla profesjonalnego biegacza

Zegarek GPS to urządzenie, które przyczepia się do nadgarstka i rejestruje dane, takie jak prędkość, odległość i wysokość. Jest używany przez biegaczy do śledzenia postępów i optymalizacji treningu.

Garmin Forerunner 545 to zegarek GPS dla profesjonalnych biegaczy. Ten zegarek ma wszystkie funkcje, których można oczekiwać od wysokiej klasy zegarka biegowego: śledzi prędkość, dystans, tempo, wzrost i utratę wysokości, tętno, porę dnia i wiele innych. Zapewnia również informacje zwrotne na temat formularza w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz skupić się na doskonaleniu swojej techniki.

Najważniejszym ze wszystkich akcesoriów do biegania jest zegarek GPS. Zegarek GPS ma wbudowany system GPS, który śledzi i zapisuje Twoją wydajność w biegu. Posiadanie zegarka GPS przypiętego do nadgarstka jest jak posiadanie osobistego trenera biegania. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć kilka przycisków, a zegarek poprowadzi Cię w kierunku lepszej wydajności biegania.

Niektóre z najlepszych zegarków GPS do biegania to Garmin Forerunner 935, Garmin Vivoactive 3 i Polar M430. Możesz używać zegarka GPS do śledzenia trasy biegu, dystansu, prędkości, spalonych kalorii i tętna.

Podczas gdy zegarek GPS jest świetny do śledzenia wydajności, musisz sparować go z innym akcesorium elektronicznym, aby wzmocnić swoje wrażenia dźwiękowe. Pomoże Ci to poprawić kadencję biegu i zapobiec kontuzjom.

Monitor HR

Monitor tętna to niezbędne akcesorium dla biegaczy, którzy chcą utrzymać swój poziom sprawności. Monitor tętna to urządzenie, które wykrywa tętno. Biegacze, którzy używają monitora tętna, mogą pozostać w optymalnej strefie tętna podczas biegu. To pomaga im uniknąć przetrenowania i wyczerpania. Monitor tętna synchronizuje się z urządzeniem dźwiękowym, takim jak odtwarzacz muzyczny lub para słuchawek. Monitor tętna pozwoli Ci na śledzenie tętna podczas biegu. Można go nawet skonfigurować tak, aby dawał ostrzeżenia dźwiękowe, gdy tętno jest zbyt niskie lub zbyt wysokie.

Monitor tętna jest idealny dla początkujących lub biegaczy, którzy wciąż próbują dowiedzieć się o prawidłowym tempie podczas biegu. Pomoże Ci uniknąć przetrenowania poprzez utrzymanie tętna w optymalnej strefie.

Odtwarzacz muzyki

Jeśli uwielbiasz biegać do muzyki, to potrzebujesz pary słuchawek. Najlepszym sposobem na zwiększenie wydajności podczas biegania jest słuchanie muzyki. Muzyka odwróci Twoją uwagę od uczucia zmęczenia, zwiększy Twoją wytrzymałość i pomoże Ci biegać dłużej. Upewnij się jednak, że nie przesadzasz. Dobra para słuchawek utrzyma twoje uszy w cieple, nie tworząc zbyt dużego nacisku. Ciepła para słuchawek ochroni Twoje uszy przed odmrożeniem, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Dobra para słuchawek będzie miała funkcje redukcji hałasu. Oznacza to, że będziesz mógł usłyszeć muzykę z czystością bez zakłóceń od zewnętrznych hałasów.

Bieżnia do użytku domowego

Jeśli używasz bieżni do codziennych treningów, to musisz zainwestować w bieżnię z wbudowanym dźwiękiem. Bieżnia z dźwiękiem pomoże Ci utrzymać stałą prędkość biegu. Jeśli biegasz od dłuższego czasu, być może zauważyłeś, że masz tendencję do przyspieszania na bieżni, gdy czujesz się zmęczony. Jest to niebezpieczne, ponieważ możesz stracić kontrolę i wykonać niewłaściwy ruch. Bieżnia z dźwiękiem pomoże Ci utrzymać stałą prędkość biegu podczas całego treningu. Jeśli biegniesz z prędkością 7,5 mil na godzinę, bieżnia z dźwiękiem utrzyma tę prędkość przez cały trening.

Jeśli jesteś początkujący i chcesz zwiększyć swoją wydajność podczas biegania, to możesz skorzystać z aplikacji do biegania. Aplikacje do biegania są wyposażone w bazę danych treningów. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać rutynę, postępować zgodnie z instrukcjami i voila! Jesteś teraz początkującym biegaczem. Aplikacje do biegania są zaprojektowane tak, aby pomóc Ci utrzymać motywację i trzymać się swojej rutyny treningowej. Większość aplikacji do biegania oferuje wskazówki głosowe, aby zachęcić Cię podczas sesji treningowej. Aplikacje do biegania są również przydatne dla doświadczonych biegaczy, którzy chcą poprawić swoje wyniki. Możesz użyć aplikacji do biegania, aby śledzić swoje statystyki biegowe i być na bieżąco z poziomem sprawności.