Akcesoria elektroniczne, które każdy biegacz potrzebuje w swoim życiuJeśli chodzi o bieganie, spotkasz wielu różnych ekspertów z różnymi opiniami na temat tego, jak powinieneś to robić. Niektórzy powiedzą Ci, żebyś porzucił trenerów i udał się na wzgórza, podczas gdy inni mogą zasugerować Ci podjęcie określonego rodzaju treningu w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Jedną z rzeczy, co do których większość biegaczy się zgadza, jest jednak konieczność słuchania muzyki lub innego źródła dźwięku podczas treningu. Może to być coś tak prostego, jak słuchanie audiobooka lub podcastu, albo coś nieco bardziej wymagającego, jak słuchanie szczególnie szybkich rytmów muzyki heavy metalowej. Niezależnie od Twoich preferencji, jeśli chodzi o bieganie i muzykę, istnieje szereg akcesoriów, które mogą ułatwić życie i pomóc Ci osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem jakichś elektronicznych akcesoriów do biegania i innych aktywności, oto 9 rzeczy, których każdy biegacz potrzebuje w swoim życiu.

Monitor fitness - idealne narzędzie do biegania

Monitor aktywności to urządzenie, które mierzy Twoją aktywność i ruch. Może również monitorować tętno, wzorce snu i nie tylko. Idealnym narzędziem do biegania jest monitor fitness. Zawiera wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o swoim biegu: dystans, prędkość, czas, tętno i inne. Oprócz tego poinformuje Cię, kiedy osiągnąłeś cel spalonych kalorii lub podjętych kroków.

Niezależnie od tego, czy trenujesz do 10K czy maratonu, fitness tracker może być doskonałym dodatkiem do Twojego reżimu fitness. Możliwość śledzenia poziomu sprawności fizycznej może być niezwykle korzystna podczas treningu do dużego wyścigu, pozwalając na analizę postępów i wprowadzanie korekt w razie potrzeby. Możesz wybierać spośród wielu fitness trackerów, od smartwatchów, które posiadają funkcję śledzenia kondycji jako jedną z wielu funkcji, po bardziej specjalistyczne zegarki przeznaczone do użytku przez biegaczy. W zależności od funkcji, których szukasz, ceny mogą się znacznie różnić, więc ważne jest, aby zrobić badania przed dokonaniem zakupu.

Słuchawki bezprzewodowe

Jeśli jesteś kimś, kto lubi słuchać muzyki podczas treningu, dobra para bezprzewodowych słuchawek może znacznie ułatwić Ci życie. Nie tylko pozwolą ci słuchać ulubionych utworów podczas podróży, ale mogą również pomóc ci skupić się na swoim biegu, pozwalając ci wyłączyć hałas zewnętrzny. Jeśli chodzi o wybór pary bezprzewodowych słuchawek do biegania, ważne jest, aby upewnić się, że otrzymujesz produkt, który został zaprojektowany dla tej konkretnej aktywności.

Słuchawki do biegania muszą być lekkie, odporne na pot i mieć bezpieczne dopasowanie, więc nie musisz się martwić, że wypadną. Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, możesz również poszukać słuchawek bezprzewodowych, które zostały zaprojektowane do współpracy z tym konkretnym urządzeniem.

Słuchawki sportowe

Jeśli jesteś kimś, kto lubi słuchać podcastów lub audiobooków podczas treningu, słuchawki sportowe mogą być świetnym dodatkiem do twojego reżimu fitness. Tego typu słuchawki są specjalnie zaprojektowane do użytku podczas aktywności fizycznej, więc są lekkie i mają ergonomiczną konstrukcję, aby zapewnić, że pozostaną wygodnie w uszach. Słuchawki sportowe są często zaprojektowane tak, aby można je było używać z opaską sportową, którą można przymocować do ramienia podczas biegu, pozostawiając wolne ręce. Chociaż słuchawki sportowe są mniej korzystne, jeśli chcesz skupić się na biegu i odciąć się od zewnętrznych hałasów, nadal mogą być przydatne, jeśli lubisz słuchać podcastów lub audiobooków podczas treningu.

Zegarek GPS

Jeśli jesteś kimś, kto lubi popychać się do granic możliwości, to zegarek GPS może być świetną inwestycją. Te zegarki zostały zaprojektowane specjalnie dla sportowców, umożliwiając śledzenie postępów podczas treningu, w tym dystansu, prędkości i tętna. W zależności od wybranego modelu, zegarek GPS może być również w stanie śledzić spalone kalorie i zapewnić śledzenie GPS dla innych sportów. Zegarki GPS mogą się znacznie różnić ceną, więc ważne jest, aby zrobić swoje badania przed dokonaniem zakupu.

Buty do biegania z elektroniką

Jeśli jesteś kimś, kto kocha popychać się do granic możliwości i jesteś zainteresowany monitorowaniem swojej wydajności, dlaczego nie zainwestować w parę butów do biegania z elektroniką? Niektóre buty do biegania są teraz wyposażone w czujniki, pozwalające na monitorowanie wydajności podczas treningu, w tym ile siły wkładasz przez stopy, jak bardzo pronujesz i więcej. W zależności od wybranego modelu, możesz również być w stanie śledzić swoje tętno i spalone kalorie, a także śledzić swoje postępy podczas uprawiania innych sportów. Buty do biegania z elektroniką są często dość drogie, dlatego wielu biegaczy decyduje się zainwestować w zegarek GPS zamiast tego.

Opaska sportowa z czujnikiem tętna

Jeśli wolisz monitorować swoje tętno podczas treningu, opaska z czujnikiem tętna może być świetną opcją. Produkty te są często przeznaczone do użytku z konkretnym typem słuchawek sportowych i pozwalają na monitorowanie tętna podczas biegania, a także podczas uprawiania innych sportów. W zależności od wybranego modelu, opaska z czujnikiem tętna może być również w stanie śledzić spalone kalorie i zapewnić śledzenie GPS dla innych sportów. Dzięki monitorowaniu tętna podczas treningu możesz mieć pewność, że pracujesz z odpowiednią intensywnością, co jest niezwykle ważne dla biegaczy, którzy dążą do poprawy swoich wyników.

Pasek do biegania LED

Jeśli jesteś fanem biegania po zmroku, na pewno wiesz, że w warunkach słabego oświetlenia zobaczenie, gdzie idziesz, może być trudne. Pas do biegania LED może być świetnym dodatkiem do Twojego reżimu fitness, jeśli lubisz biegać w nocy. Produkty te są przeznaczone do przypięcia do pasa i wyposażone w szereg jasnych diod LED, które świecą się podczas ruchu. Może to być niezwykle pomocne, jeśli trenujesz w słabo oświetlonym środowisku, pozwalając Ci zobaczyć, gdzie idziesz bez konieczności polegania na oczach. Pas do biegania LED może być doskonałym dodatkiem do Twojego reżimu fitness, zwłaszcza jeśli lubisz biegać w nocy.